Prof. dr hab. Piotr Gawda
Specjalista rehabilitacji medycznej i medycyny sportowej. Prezes Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej i Kierownik Zakładu Medycyny Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W pracy klinicznej i naukowej zajmuje się interdyscyplinarnością rehabilitacji medycznej, medycyny sportowej i aktywności fizycznej, a główne zainteresowania obejmują: wady postawy, możliwości medycyny regeneracyjnej w medycynie sportowej, możliwości obiektywnej oceny formy sportowej, biomechanikę narządu ruchu, psychosomatyczne aspekty dolegliwości narządu ruchu. Prywatnie sportowiec, maratończyk, propagator aktywnego stylu życia i inicjator wielu wydarzeń sportowych.
Dr hab. n. med. Jaromir Jarecki
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz rehabilitacji medycznej. W 2024 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych i nauk o zdrowiu na podstawie cyklu prac dotyczących choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Posiada bogate doświadczenie zdobyte podczas staży zagranicznych, m.in. w Klinik für Orthopädie und Sportortopädie der Technischen Universität München oraz w LKH Stolzalpe Orthopaedic Department I w Austrii. Specjalizuje się w technikach artroskopowych stawów kolanowego, ramiennego, skokowego i biodrowego, a także w leczeniu urazów sportowych. Jest autorem licznych publikacji naukowych, koncentrujących się na etiopatogenezie choroby zwyrodnieniowej stawów oraz możliwościach spowalniania jej postępu zarówno metodami zachowawczymi, jak i operacyjnymi.
Dr n.med. Sławomir Gonciarz
Specjalista chirurgii ogólnej, od 10 lat prowadzi Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe MEDISPORT w Lublinie. Specjalizuje się w rehabilitacji sportowej oraz fizjologii wysiłku sportowców. Jako lekarz opiekuje się zawodnikami Motoru Lublin – żużel, zawodowa grupa kolarska UCI Lubelskie Perła Polski, piłka nożna – Młodzieżowe Reprezentacje Polski. W swojej pracy ściśle współpracuje z Zakładem Medycyny Sportowej Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.
Mgr Dominik Stefański
Od 12 lat pracuję w specjalistycznym sklepie zaopatrzenia medycznego, zajmuję się badaniami stóp oraz wykonywaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych oraz doborem zaopatrzenia ortopedycznego. Regularnie uczęszczam na kursy i szkolenia produktowe organizowane przez wiodących producentów zaopatrzenia ortopedycznego. Prowadzę zajęcia z przedmiotu Wyroby medyczne ze studentami kierunku Fizjoterapia Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Dr Marta Bazańska-Janas
Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej zdobyła w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie obroniła rozprawę doktorską dotyczącą wpływu hipoksji normobarycznej na próg przemian beztlenowych oraz stan maksymalnej równowagi mleczanowej u kolarzy górskich. Obecnie pracuje w rodzinnej firmie VO2MAX Sp. z o.o., specjalizującej się w sprzedaży sprzętu medycznego, oraz jako fizjolog w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Współpracuje głównie ze sportowcami dyscyplin wytrzymałościowych, wspierając ich w osiąganiu sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Swoją wiedzą dzieli się ze studentami fizjoterapii w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Szymon Kiełbasa
SKNF Fizjopasjonaci Uniwersytet Medyczny w Lublinie.
Sportem interesowałem się od małego, ale z bieganiem długodystansowym było mi zawsze nie po drodze; brak podstaw i umiejętności selekcji wartościowych informacji w internecie dawał się we znaki, szczególnie mocno na początku mojej, przygody z bieganiem. Teraz po roku zbierania doświadczeń i eksperymentowania chciałbym podzielić się zgromadzoną wiedzą, na temat podstaw biegania i prewencji kontuzji z perspektywy amatora, który cały czas dąży do realizacji swoich biegowych celów. Oto kilka z tych, które udało mi się zrealizować: Maraton 4:12:00, Półmaraton 1:53:47, 10km 45:53.
Mgr Jakub Surmacz
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dyplomowany fizjoterapeuta. Od ponad 8 lat prowadzi własną praktykę zawodową (Rehab Performance) integrując metody aktywnej kinezyterapii, fizjoterapii sportowej, ortopedycznej z przygotowaniem motorycznym i treningiem. Odpowiedzialny jest za opiekę fizjoterapeutyczną zawodników na różnych poziomach w rywalizacji sportowej dyscyplin takich jak: piłka nożna, golf, sporty walki i sporty siłowo-wytrzymałościowe. W ostatnich latach intensywnie rozwija się zawodowo uczestnicząc w licznych wydarzeniach branżowych, konferencjach, szkoleniach specjalistycznych, stażach w Polsce i za granicą (Zevenaar, Amsterdam, Nothingam, Rzym).
Osoba aktywnie trenująca, praktykująca w oparciu o szeroką metodykę treningową, dzięki połączeniu kompetencji fizjoterapeuty i trenera doskonale rozumie mechanikę najczęstszych urazów przeciążeniowych aparatu ruchu.
Dr n.o zdr. Michał Grzegorczyk
Dr n. o zdr. Michał Grzegorczyk jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz specjalistą fizjoterapii. Pełni funkcję wykładowcy akademickiego na tym samym uniwersytecie oraz wiceprezesa Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Ponadto, jest koordynatorem medycznym ds. rehabilitacji w Rehasport Clinic na województwo lubelskie.
Od ukończenia studiów nieprzerwanie praktykuje oraz systematycznie poszerza swoją wiedzę w zakresie rehabilitacji ortopedycznej oraz rehabilitacji w sporcie. Jako doświadczony profesjonalista, w pracy z pacjentem skutecznie wykorzystuje zdobyte umiejętności, co pozwala mu precyzyjnie zaplanować proces leczenia i przewidzieć jego efekty.
Więcej informacji www.manuterapia.pl.